top of page

Pierwsza wizyta

WAŻNE INFORMACJE!

GDZIE ZNAJDUJE SIĘ SALON I JAK DO NIEGO DOJECHAĆ?

Nasz salon znajduje się we Wrocławiu, na ulicy Bacciarellego 4A/7 (IIp.). Bez problemu dojedziesz do nas samochodem, który zaparkujesz bezpłatnie przed salonem lub na jednym z bliskich, darmowych parkingów. Dojechać do nas możesz również komunikacją miejską, np.: 

- autobusem nr 146 lub 345 na przystanek „Bacciarellego” (50 metrów od Salonu)

- autobusem nr 145, 315 na przystanek „Monte Casino” (400 metrów od Salonu)

- tramwajem nr 1, 2, 4 i 10 na przystanek „Biskupin” (700 metrów od Salonu)

JAK MOGĘ UMÓWIĆ SIĘ NA WYBRANY ZABIEG?

By umówić się na wybrany zabieg wystarczy do nas zadzwonić pod numer telefonu

609 033 222 lub napisać maila pod adres info@suspendiego.pl. Najwygodniejszą formą jest jednak skorzystanie z systemu Booksy, do którego prowadzą wszystkie, umieszczone na stronie guziki „Rezerwuj”.

CZY KTOŚ PRZYPOMNI MI O UMÓWIONEJ WIZYCIE?

Oczywiście! System rezerwacji Booksy.pl przypomni o wizycie dzień wcześniej za pomocą wiadomości SMS lub powiadomienia PUSH.

JAK MOGĘ ZAPŁACIĆ ZA ZABIEG?

Płatność możliwa jest zarówno gotówką, kartą, przelewem jak i BLIKIEM.

10 Wskazówek co warto wiedzieć przed zabiegiem masażu, które pozwolą Ci poczuć się komfortowo podczas pierwszego zabiegu.

Chcesz wybrać się na masaż, ale ciągle coś Cię przed tym powstrzymuje?

Nie jesteś pewny jak się ubrać, co powiedzieć, jak się zachować i co trzeba ze sobą zabrać…

Przygotowaliśmy dla Ciebie wskazówki, które pomogą rozwiać Twoje wątpliwości i poczuć się komfortowo podczas pierwszej wizyty w salonie masażu.

Zobacz, co warto wiedzieć przed zabiegiem masażu.

  1. Nie musisz się golić przed zabiegiem masażu 

Golenie nóg/bikini/pleców nie jest to konieczne do wykonania masażu. Możesz to zrobić jedynie dla własnego komfortu. Jeśli się na to zdecydujesz, nie rób tego bezpośrednio przed zabiegiem. Szczególnie, jeśli masz tendencje do zaczerwienienia (zapalenia) mieszków włosowych. Najlepiej ogól nogi dzień lub dwa dni wcześniej. 

U mężczyzn, u których owłosienie ciała jest zwykle większe, długie i gęste włosy na nogach czy plecach mogą delikatnie ciągnąć i plątać się podczas masażu. Dla większości mężczyzn golenie nie jest jednak komfortowym zabiegiem, dlatego nie jest to wymagane. Dużo zależy od osobistego komfortu. Warto jednak przed zaplanowaną wizytą wziąć szybki prysznic w celu odświeżenia ciała. Jeżeli nie zdążyłeś tego zrobić w domu istnieje możliwość wykąpania się na miejscu. W tym celu poproś masażystę o dodatkowy ręcznik i jednorazowe japonki.

   2.   Nie nakładaj balsamu do ciała

Przed zabiegiem masażu nie nakładaj na ciało balsamu ani żadnego kremu. Będzie się rolował i przeszkadzał w trakcie zabiegu. Poza tym składniki odżywcze w olejku do masażu gorzej by się wchłaniały.

   3.   Powiedz o swoich problemach ze zdrowiem

Przed zabiegiem terapeuta przeprowadzi wywiad, aby poznać Twoje samopoczucie danego dnia, oraz wykluczyć (lub znaleźć) wszelkie bezwzględne przeciwwskazania do masażu. Jeśli o coś nie zapyta, a Ty uznasz to za ważna informacje (albo po prostu nie wiesz, czy to może mieć znaczenie), nie bój się wtrącić mu się w zdanie i po prostu powiedz o tym. On się nie obrazi, a nawet będzie Ci wdzięczny, a Ty będziesz czuła się spokojniejsza.

   4.   Dostaniesz bieliznę na zmianę

Przed zabiegiem masażu całego ciała, prawdopodobnie dostaniesz jednorazową bieliznę do przebrania. Możesz jednak zostać w swojej bieliźnie, jeśli czujesz się bardziej komfortowo. Masażysta zapewne zabezpieczy ją ręcznikiem, aby nie ubrudzić oliwką do masażu. Przy zabiegach częściowych zmiana bielizny najczęściej nie jest potrzebna.

   5.   Nie będziesz leżeć nago

Kiedy położysz się na stole do masażu (tak, to jest stół a nie łóżko ), masażysta okryje Cię ręcznikiem lub kocem tak, aby było Ci ciepło i przyjemnie. Odkrywane będą tylko te części ciała, które będą masowane w danym momencie. Nie będziesz leżeć nago

   6.   Możesz zgłaszać swoje potrzeby i preferencje

Zgłoś masażyście na czym Ci najbardziej zależy. Wolisz delikatny masaż relaksacyjny czy mocny masaż, który będziesz czuć jeszcze długo po zakończeniu? Czy ma się skupić szczególnie na plecach, nogach lub zależy Ci na masażu całego ciała?

   7.   Zgłaszaj wszelki dyskomfort

Zgłaszaj wszelki dyskomfort od razu. Ucisk jest za mocny? A może za słaby? Łaskocze? A może boli? Drażni Cię, że niektóre ruchy są jakby urwane, a chciałabyś, żeby były dociągnięte do końca danego odcinka ciała? Wolisz ruchy wolniejsze czy szybsze? A może zimno Ci w stopy, albo za gorąco pod kocem? Może nie podoba Ci się zapach olejku do masażu? Albo drażni Cię muzyka? Może potrzebujesz tym razem ciszy, a nie rozmowy? Możesz śmiało powiedzieć o tym co przeszkadza, to Tobie ma być dobrze.

   8.   Mów, co Ci się podoba

Mile widziane jest także zgłaszanie tego, co Ci się podoba. To ważna informacja zwrotna dla masażysty, któremu zależy na tym, żebyś czuł się jak najlepiej. Takie informacje pomogą mu uczynić zabieg jeszcze lepiej dobranym do Twoich potrzeb i preferencji. Powiedz, że siła jest odpowiednia, że podoba Ci się zapach.

   9.   Nie wstawaj gwałtownie po masażu

Po masażu nie wstawaj gwałtownie, ale poleż jeszcze chwilę na stole, jeśli masażysta daje Ci na to czas. Kiedy będziesz gotowa/y do wyjścia usiądź na skraju łóżka. W tej pozycji odczekaj jeszcze trochę i sprawdź, czy nie kręci Ci się w głowie, nie masz mroczków przed oczami albo nie robi Ci się gorąco. To normalna reakcja po dłuższym czasie leżenia. Dopiero, gdy uznasz, że wszystko jest w porządku, powoli zejdź ze stołu do masażu. Jeśli jednak czujesz się niepewnie, poproś o pomoc masażystę. Dlatego specjalista jest obecny (obrócony plecami dla większego komfortu) podczas wstania z leżanki i przejścia do przebieralni.

   10.   Daj sobie czas na powrót do rzeczywistości

Po masażu odpocznij jeszcze chwilę w poczekalni. Poproś o (lub nalej sobie) szklankę wody do picia. Pooddychaj głęboko, poczekaj aż ciało wróci do swojej temperatury. Pozwól, aby Twoja głowa i ciało łagodnie wróciły do rzeczywistości.

Nie ma dwóch takich samych masaży. Ludzkie ciało zmienia się pod wpływem bodźców czuciowych. Zmienia się wrażliwość, napięcie mięśni i ogólne samopoczucie. Jeżeli masaż był intensywniejszy możesz odczuwać lekkie zakwasy do 2 dni po wykonanej usłudze. Ważne jest jednak, aby Twój pierwszy zabieg był dla Ciebie miłym wspomnieniem. Myślę, że z tymi wskazówkami, tak właśnie będzie.

bottom of page