top of page

Masaż tajski stóp

1 godz 15min.

220 PLN

Ujęcia z salonu masażu przedstawiające różne zabiegi i relaksującą atmosferę dla klientów.

Masaż tajski stóp, zwany również refleksoterapią stóp, łączy w sobie akupresurę z ajurwedą. Masowanie znajdujących się na stopie stref refleksologicznych pomaga eliminować toksyny z organizmu, niweluje problem „ciężkich nóg” oraz podnosi jakość snu. Podczas masażu stóp, masażysta swoimi palcami, dłońmi oraz specjalnym drewnianym patyczkiem uciska na nich konkretne punkty, co korzystnie wpływa na pracę układu trawiennego, hormonalnego

i nerwowego. Masaż stóp ceniony jest także za korzystny wpływ na układ krwionośny. 

 

Komu polecany jest masaż tajski stóp?

To masaż polecany dla osób narażonych na nadmierne obciążenie stóp, wykonujących pracę stojąca, osób z nadwagą, a także po długotrwałym wysiłku, zmęczonych. Kobiety noszące szpilki i buty na wysokim obcasie szczególnie docenią ten rodzaj masażu. Refleksoterapię polecamy także osobom po intensywnym wysiłku fizycznym oraz z syndromem „ciężkich stóp”. Masaż pomoże osobom borykającym się z problemami spowodowanymi zastojem limfy w organizmie, jak również poprawi jakość życia ludziom ciężko chorym.

 

Przebieg masażu:

Przed wykonywany jest peeling stóp. Masaż rozpocznie się odrozprowadzenia olejku na tej partii ciała. W trakcie sesji masowane są podeszwy stóp, grzbiety stóp, palce, kostki, łydki oraz okolice kolan.  W masażu stóp wykorzystujemy także refleksologię, wówczas technika ta przybiera intensywniejszą formę – masażystka naciska zakończenia nerwowe w stopach przy użyciu samych dłoni lub specjalnych patyczków. Na koniec chwila poświęcona na bierne rozciąganie nóg.

 

Jakie są korzyści?

  • pomaga zlikwidować napięcia mięśni nóg i stóp

  • odtruwa organizm z toksyn

  • niweluje uczucie „ciężkich nóg”

  • likwiduje zastoje limfy i wody w organizmie

  • poprawia funkcjonowanie narządów wewnętrznych

  • poprawia jakość snu i ogólnego samopoczucia

  • relaksuje i odpręża

  • redukuje napięcie związane ze stresem

  • peeling wygładzi stopy i zwiększy wchłanialność kosmetyków

 

Jak przygotować się do masażu tajskiego stóp?

Przed udaniem się na sesję masażu nie trzeba specjalnych przygotowań. Warto jednak pamiętać o tym, by przynajmniej 1,5 godziny przed nie spożywać dużych oraz ciężkostrawnych posiłków. 

bottom of page