top of page

Masaż klasyczny olejkiem lub masłem SHEA

1 godz.

190 PLN

1 godz. 30 min

 

240 PLN

Ujęcia z salonu masażu przedstawiające różne zabiegi i relaksującą atmosferę dla klientów.

Celem masażu klasycznego jest ogólna poprawa stanu psychosomatycznego osoby masowanej. Masaż klasyczny ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim masaż klasyczny wpływa bardzo korzystnie na układ krwionośny oraz limfatyczny. Jest też dobrym sposobem zarówno na pobudzenie, jak i na odprężenie, ponieważ bezpośrednio oddziałuje na układ nerwowy. Pozytywnie wpływa na ludzką psychikę poprzez zwiększenie wydzielania serotoniny, a także na skórę, która w wyniku tej techniki staje się bardziej jędrna. Regularne korzystanie z masażu klasycznego wzmacnia układ odpornościowy i naturalne siły samoregulacji organizmu.

Komu polecany jest masaż klasyczny?

Masaż klasyczny może być stosowany profilaktycznie u każdego, zarówno u dorosłych, jak

i dzieci (o ile nie ma przeciwwskazań). Szczególnie polecany jest osobom zapracowanym

i zmęczonym, ponieważ pomaga odzyskać stan wewnętrznej równowagi. Wskazany także dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia, którzy chcą się wyciszyć, odprężyć i zregenerować organizm po wysiłku.

 

Przebieg masażu:

Masaż klasyczny obejmuje wszystkie obszary ciała: stopy, łydki, uda, pas biodrowy, dekolt, grzbiet i brzuch. W zależności od preferencji naszych Gości, masaż możemy wykonać delikatnie lub mocniej. W każdym wypadku bez, względu na to, czy będzie on mocniejszy czy delikatny —  wykonujemy go w specjalnie zaaranżowanym gabinecie, w półmroku, w blasku świec, przy dźwiękach specjalnie dobranej muzyki. Ten wyjątkowy masaż łączy w sobie wszelkie właściwości masażu klasycznego i dobroczynne działanie masła Shea lub olejków BIO. W ciągu 1 godziny wymasujemy całe ciało, a podczas 1,5 godziny dodatkowo przeznaczymy czas na rozmasowanie bolących i nadmiernie napiętych mięśni.

 

Masło Shea to drogocenny kosmetyk dla urody i zdrowia. Od tysiącleci ceniony za swoje właściwości pielęgnacyjne i lecznicze. Pozyskiwany z orzechów drzewa masłowego, które rośnie na ziemiach środkowej Afryki. Masło Shea jest panaceum na wszelkie dolegliwości skórne. Leczy blizny, rozstępy, podrażnienia oraz zapewnia długookresowe nawilżenie i odżywienie nawet najgłębszych warstw skóry. Składniki w postaci witamin A, E, F i wielu zbawiennych kwasów wzmacniają i odbudowują naskórek oraz odnawiają warstwę lipidową. 

Olejki BIO, których używamy mają doskonałe właściwości nawilżające, ujędrniające skórę, 

a ich cenne właściwości regenerują zmęczone tkanki, pomagając przywrócić skórze jędrność, zmniejszyć blizny i dostarczyć potrzebnych witamin. Dostępne w różnych wariantach zapachowych do wybrania w salonie. 

Jakie są korzyści?

 • rozluźnia nadmiernie napięte mięśnie oraz eliminuje towarzyszący ból

 • dotlenia i odżywia mięśnie

 • usprawnia pracę naczyń krwionośnych i limfatycznych przyspieszając przepływ płynów

 • rozgrzewa masowany obszar ciała

 • przyspiesza przemianę materii w komórkach

 • usuwa z komórek zbędne produkty przemiany materii i toksyny

 • zapobiega powstawaniu zastojów i obrzęków limfatycznych

 • poprawia elastyczność stawów

 • reguluje (pobudza lub obniża) pobudliwość zakończeń nerwów czuciowych skóry

 • przyspiesza regenerację mięśni i stawów po intensywnym treningu (ułatwia usuwanie       kwasu mlekowego)

 • poprawia stan i wygląd skóry

 • wzrost poziomu energii 

 • relaksuje i odpręża

 • redukuje stres

 • poprawia ogólne samopoczucie

 

Jak przygotować się do masażu klasycznego?

Przed udaniem się na sesję masażu klasycznego nie trzeba specjalnych przygotowań. Warto jednak pamiętać o tym, by przynajmniej 1,5 godziny przed nie spożywać dużych oraz ciężkostrawnych posiłków. 

 

bottom of page