top of page

Maderoterapia– brazylijski masaż antycelulitowy

1 godz.

190 PLN

1 godz. 30 min

 

240 PLN

Ujęcia z salonu masażu przedstawiające różne zabiegi i relaksującą atmosferę dla klientów.

MADEROTERAPIA— kolumbijska technika, która szybko stała się hitem wśród tamtejszych kobiet, dotarła do różnych zakątków świata, także na Bałkany, gdzie zebrała rzeszę swoich wielbicielek. Teraz ta wyjątkowa technika jest dostępna również w Polsce. Maderoterapia to masaż, który jest połączeniem drenażu limfatycznego, modelujących technik masażu manualnego z intensywnym masażem za pomocą specjalnych, anatomicznie zaprojektowanych drewnianych narzędzi.

Przebieg masażu:

Masaż maderoterapii zaczyna się od wykonania wstępnego drenażu limfatycznego poprzez opracowanie kątów żylnych przy obojczyku. Następnie wykonywany jest głęboki drenaż brzucha oraz ćwiczenia oddechowe. Ten etap trwa kilka minut i jest bardzo ważnym elementem, którego nie można pominąć. Maderoterapia opiera się przede wszystkim na drenażu limfatycznym, dlatego aby prawidłowo walczyć z cellulitem należy przejść przez ten etap. 

Kolejnym etapem jest już przejście do masażu. Osoba wykonująca zabieg rozprowadza olej i manualnie rozgrzewa tkanki aby przygotować je na pracę drewnianymi narzędziami. Po etapie manualnego masażu następuje masaż drewnianymi elementami. Każdy z nich ma inny kształt, rozmiar i wzór. Wszystkie są odpowiednio wykonane aby mogły opracować różne części ciała. Ich działanie opiera się poprzez wpływ na cały organizm.

Komu polecamy?

Jeżeli zmagasz się z tzw. „pomarańczową skórką”, cellulitem wodnym, tłuszczowym lub mieszanym albo nadmierną tkanką tłuszczową w okolicach brzucha, ramion, ud i pośladków to maderoterapia jest odpowiednim zabiegiem dla Ciebie. Jest to również skuteczny sposób modelowania sylwetki.

Dlaczego maderoterapia jest skuteczniejsza niż bańka chińska?

Przede wszystkim dlatego, że terapia drewnianymi narzędziami pozwala szybciej dotrzeć do zamierzonego efektu. Dzięki temu, że przy maderoterapii jest szeroki dobór technik i narzędzi w porównaniu do innych metod walki z cellulitem, można indywidualnie ułożyć terapię aby była ona w pełni skuteczna. 

W przeciwieństwie do masażu bańką chińską, maderoterapia to bezbolesny zabieg, więc przy okazji odpręża i wycisza Twój organizm, wprowadzając w stan relaksu. Jest też bardzo małe prawdopodobieństwo wystąpienia siniaków po zabiegu, które niestety mogą pojawić się po masażu bańką chińską.

Jakie są korzyści?

- Redukcja cellulitu 

- Redukcja nadmiernej tkanki tłuszczowej 

- Ujędrnienie i uelastycznienie skóry

- Zmniejszenie cm w obwodach 

- Pobudzenie krążenia

- Redukcja zastojów limfatycznych

- Obniżenie stresu 

- Odprężenie oraz wyciszenie organizmu

Jak długo trwa maderoterapia?

Zabieg maderoterapii występuje w dwóch możliwościach czasowych. 

Pierwsza opcja dotyczy 60 minut, podczas której zostają opracowane partie tj.:

• Całe nogi (przód ud, tył ud, pośladki i ewentualnie łydki) 

• Brzuch wraz z boczkami (przy tej opcji opracowywana jest talia i okolice łopatek – linia biustonosza oraz biodra) 

 

Druga opcja dotyczy 90 minut, podczas której zostają opracowane partie tj.:

• Brzuch plus całe nogi (przód ud, tył ud, pośladki, łydki)

• Brzuch wraz z boczkami plus przód / tył ud (wszystko zależy od Twoich potrzeb)

Zabieg terapii drewnianymi narzędziami nie powinien trwać dłużej niż 90 min, więc nie ma możliwości wykonania wszystkich partii jednorazowo. Mamy na uwadze przede wszystkim Twoje dobro, dlatego unikamy dążenia do celu za wszelką cenę. Praca drewnianymi narzędziami opiera się również na głębokim działaniu, dlatego aby nie doprowadzić do przemęczenia tkanek, terapię należy dobrać indywidualnie.
 

Ile zabiegów należy przejść, aby zobaczyć efekty?

Efekty, które można osiągnąć poprzez maderoterapię w większości przypadków są już zauważalne po 3 sesji. Jednak należy pamiętać, że każdy organizm inaczej reaguje na bodźce, więc zakłada się wykonanie od 5 do 12 masaży. Powinny być wykonywane minimum raz w tygodniu. 

 

Pamiętaj jednak, że maderoterapia jest terapią indywidualną i efekty zależą również od współistniejących czynników takich jak stopień zaawansowania zmian (cellulit), tryb życia, sposób odżywania czy aktywność fizyczna.

Jak przygotować się do maderoterapii?

Przed zabiegiem warto zapoznać się, jak krok po kroku będzie wyglądał zabieg. Wszelkie zabiegi złuszczające tj. np. peeling ciała zaleca się wykonać na 2 dni przed masażem. Pamiętaj również, że przy maderoterapii jest wykonywany drenaż głęboki brzucha, dlatego zachowaj co najmniej 2h przerwy po posiłku.

bottom of page